W dniach 04-05 kwietnia 2019r. odbyły się „Dni Otwarte MPWiK  Sp z o.o. w Łomży” podczas których przedszkolaki z Łomży i okolic miały możliwość zwiedzania Stacji Uzdatniania Wody Rybaki.

Była to 3 edycja tego typu wydarzenia organizowana w ramach Światowego Dnia Wody, który corocznie obchodzony jest 22 marca i Projektu edukacyjno- promocyjnego MPWiK Sp z o.o. w Łomży.

Celem edukacyjnym wycieczki było podniesienie świadomości ekologicznej przedszkolaków, przybliżenie istoty procesu uzdatniania wody oraz wskazanie racjonalnego gospodarowania jej zasobami naturalnymi z naciskiem na oszczędzanie, aby zmniejszać panujące nierówności na świecie.

Zwiedzający zobaczyli, na co dzień niedostępne obiekty: studnie głębinowe, filtry ciśnieniowe, wieże aeracji, zbiorniki magazynujące wodę uzdatnioną oraz inne urządzenia niezbędne do tego, aby woda z naszych kranów była przydatna do spożycia.

Ponadto Panie Laborantki zaprezentowały analizę chemiczną twardości wody i zawartości żelaza w wodzie surowej ze studni.

Częścią finalną wycieczki były bańki mydlane. Wszystkie dzieci miały możliwość czynnego udziału w ich tworzeniu. Wielkie bańki mydlane okazały się niesamowitą atrakcją, dającą dużą porcje frajdy i ekscytacji dzieciom oraz dopełniły klimat Dni Otwartych MPWiK Sp z o.o. w Łomży.

Na pożegnanie dzieci otrzymały symboliczne prezenty w postaci breloczków odblaskowych, gwizdków oraz słodycze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i już zapraszamy za rok.