KOMUNIKAT
Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomży
dla mieszkańców miasta Łomża dotycząca przeprowadzenia czyszczenia i dezynfekcji sieci wodociągowej na terenie miasta Łomża.


Szanowni Mieszkańcy,
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży informuje, że w terminie od dnia 22.11.2021 r. do dnia 03.12.2021 r. będą prowadzone prace planowe związane z czyszczeniem i dezynfekcją sieci wodociągowej w części miasta Łomża.
Czyszczenie sieci metodą hydropneumatyczną odbywać się będzie w godzinach od 21:00 do 5:00 zgodnie z załączonym harmonogramem. W trakcie prac, na czyszczonych odcinkach sieci wodociągowej mogą występować chwilowe pogorszenia jakości wody, objawiające się żółto – brązowym zabarwieniem, pochodzącym z odłożonych w rurociągach osadów żelaza i manganu, które zostaną usuwane podczas płukania sieci wodociągowej.
W wyniku wieloletniej eksploatacji sieci wodociągowej oraz zachodzących naturalnych procesów takich jak: zmiana kierunku i prędkości przepływu, stagnacja w godzinach nocnych, awarie podziemnej infrastruktury technicznej istnieje możliwość pogorszenia jakości dostarczanej wody czego konsekwencją jest konieczność okresowego czyszczenia rurociągów.
W związku z powyższym, MPWiK Sp. z o.o. w Łomży dokonuje wszelkich starań w celu poprawy świadczonych usług, zabezpieczenia ciągłości dostaw, jakości dostarczanej wody oraz odbioru ścieków.
Dodatkowo informujemy, że z uwagi na okresowe zamknięcia dostaw wody do budynków podczas czyszczenia sieci zaleca się o wcześniejsze zaopatrzenie w niezbędne ilości wody w okresie wskazanym w n/w harmonogramie.
W przypadku ewentualnych niedogodności, zgłoszenia należy kierować telefonicznie pod całodobowy nr awaryjny: 994 lub pn. – pt. tel.: 86 216 62 77 wew. 19 lub 45.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

 

Harmonogram czyszczenia sieci wodociągowej na terenie miasta Łomża:

Termin 22.11 – 26.11.2021 (godzina 21:00 – 5:00):
Lokalizacje: ul. Łączna, ul. Wesoła (od ul. Spokojnej do ul. Wojska Polskiego), ul. Krzywa, ul. Poprzeczna, ul. Kwadratowa, ul. Nowoprojektowana, ul. Śmiarowskiego, ul. Rzemieślnicza, ul. Cicha, ul. Jasna, ul. Piaskowa, ul. Ogrodnika, ul. Fabryczna.

Termin 29.11 – 03.12.2021 (godzina 21:00 – 5:00):
Lokalizacje: ul. Wesoła (do ul. Strzelców Kurpiowskich i do ul. Lipowej), ul. Strzelców Kurpiowskich, ul. Strojna, ul. Prosta, ul. Staszica, ul. Polna, ul. Pułkowa, ul. Kpt Skowronka, ul. Lipowa, ul. Leśna, ul. Bartnicza, ul. Wiśniowa, ul. Pułaskiego, ul. Jednaczewska, ul. Łukasińskiego, ul. Harcerska, ul. Kręta.

Skip to content