Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomży dla mieszkańców miasta Łomża dotycząca przeprowadzenia czyszczenia i dezynfekcji sieci wodociągowej na terenie miasta Łomża.

Szanowni Mieszkańcy,

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży informuje, że w terminie od dnia 22.08.2022 r. do dnia 02.09.2022 r. będą prowadzone prace planowe związane z czyszczeniem i dezynfekcją sieci wodociągowej w części miasta Łomża.

Czyszczenie sieci metodą hydropneumatyczną odbywać się będzie w godzinach od 21:00 do 5:00 zgodnie z załączonym harmonogramem. W trakcie prac, na czyszczonych odcinkach sieci wodociągowej mogą występować chwilowe pogorszenia jakości wody, objawiające się żółto – brązowym zabarwieniem, pochodzącym z odłożonych w rurociągach osadów żelaza i manganu, które zostaną usuwane podczas płukania sieci wodociągowej.

W wyniku wieloletniej eksploatacji sieci wodociągowej oraz zachodzących naturalnych procesów takich jak: zmiana kierunku i prędkości przepływu, stagnacja w godzinach nocnych, awarie podziemnej infrastruktury technicznej istnieje możliwość pogorszenia jakości dostarczanej wody czego konsekwencją jest konieczność okresowego czyszczenia rurociągów.

W związku z powyższym, MPWiK Sp. z o.o. w Łomży dokonuje wszelkich starań w celu poprawy świadczonych usług, zabezpieczenia ciągłości dostaw, jakości dostarczanej wody oraz odbioru ścieków.

Dodatkowo informujemy, że z uwagi na okresowe zamknięcia dostaw wody do budynków podczas czyszczenia sieci zaleca się o wcześniejsze zaopatrzenie w niezbędne ilości wody w okresie wskazanym w n/w harmonogramie.

W przypadku ewentualnych niedogodności, zgłoszenia należy kierować telefonicznie pod całodobowy nr awaryjny: 994 lub pn. – pt. tel.: 86 216 62 77 wew. 19 lub 45.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

HARMONOGRAM CZYSZCZENIA SIECI WODOCIĄGOWEJ
NA TERENIE MIASTA ŁOMŻA

2022-08-16_08h04_58

Skip to content